Děkujeme všem, kteří dorazili na setkání absolventů

 

Také jste si užili babí léto s Jedničkou?

Takřka sedmdesát absolventů naší fakulty si přišlo 21. září užít krásné sobotní odpoledne do prostor své alma mater. Navštívit mohli prohlídku Psychiatrické kliniky, podzemní kryt pod Kateřinskou zahradou nebo si jen tak popovídat u výborné „obrázkové“ kávy v zahradě vedle Vondráčkovy posluchárny. Všechny fotografie naleznete v naší fotogalerii.

6897 6966


„Skvělé sobotní odpoledne! Sešlo se nás téměř dvojnásobně více oproti loňsku. Tento trend pozorujeme ostatně od prvního ročníku našich setkání. K již známým tvářím se přidávají další a další, vznikají hloučky kroužků a ročníků,“ komentoval akci děkan prof. Aleksi Šedo s tím, že klub Alumni 1. LF UK dává naší fakultě další rozměr. „Nejsme jen pracoviště ‚od–do‘ či kariérní ambice. Je mezi námi řada patriotů, kteří se k fakultě hlásí, protože vnímají cenu sounáležitosti a profesní i neformální kolegiality. Ať již na fakultě právě působí, tvoří její jméno a teď se stali pozornými hostiteli setkání, nebo byli její součástí v minulosti, hlásí se k ní a vnímají s nezištným potěšením rozvoj a prosperitu své alma mater. Oběma skupinám patří dík. Na počasí jsme letos měli štěstí, ale všechno ostatní klaplo, protože jsme Jednička!“ dodal Aleksi Šedo.


6968

6967

Až ze Zlínského kraje na akci dorazil MUDr. Martin Dibďák, který se stal tisícím registrovaným členem klubu Alumni 1. LF UK. Naši fakultu úspěšně ukončil před dvěma roky. „Účastí na setkání jsem se tak trochu vrátil do studentských let a mohl si zavzpomínat na ‚staré časy‘. Překvapila mě prohlídka podzemí, o jehož existenci jsem vůbec nevěděl. Na psychiatrické klinice to zase bylo velmi zajímavé z odborného pohledu. Představené léčebné metody se hodně posunuly kupředu, takže jsem se i jako lékař dozvěděl něco nového. Na zkoušku z psychiatrie jsem se učil základy, tady člověk viděl praktickou stránku věci,“ uvedl Martin Dibďák.

6898

Velké poděkování posíláme všem, kteří se na organizaci akce podíleli. A vám, milí absolventi, děkujeme, že zůstáváte Jedničce věrni bez ohledu na čas, jenž uplynul od vašich studií. Těšíme se na další setkání!

Více fotografii naleznete v galerii.