Jak relaxuje prof. David Sedmera?

7021Proděkan pro zahraniční studenty, anatom a vědec z Anatomického ústavu 1. LF UK o dovolené rád poznává nová místa po celém světě, v současnosti jsou však jeho relaxem dvě pravidelné aktivity. 

„Pokud mi rozvrh a počasí dovolují, snažím se jezdit do práce na kole – 14,5 km většinou po cyklostezce. Překvapivě největším adrenalinem jsou letní podvečery, kdy se stezka zaplní maminkami s kočárkem, důchodci s psíky na samonavíjecím vodítku a omladinou na in-line bruslích, ideálně ve dvojicích a s peckami v uších. Kdo nevymotával kokršpaněla z přehazovačky, nemá správný pojem o městské cyklistice :),“ říká prof. Sedmera, který se pravidelně věnuje i japonskému bojovému umění aikido. 

„Krásou tohoto stylu je, že podobně jako golf ho člověk může provozovat až do pokročilého věku, v něm nejsou žádné závody či soutěže, a pouze se snaží, aby jeho techniky příště byly lepší, jistější a účinnější. Dost často využíváme i zbraně, jak dřevěné pro párové techniky, tak i cvičné kovové meče – iaito. Meč mi slouží také pro názornou ukázkou základních anatomických rovin během úvodní přednášky, na cožnaši zahraniční studenti vzpomínají ještě u promocí. 

Tyto aktivity mi pomáhají udržet jak aerobní výdrž, tak i postřeh, rovnováhua duševní klid. Ale nejužitečnější je bezesporu umění padat, respektive se po pádu vždy zase zvednout – a pokračovat,“ dodává

D. Sedmera