Nejlepší učitelé 1. LF UK očima mediků

Při hodnocení studenti „známkují“ nejen výuku, ale také své učitele. Ti, kteří dostanou nejlepší hodnocení, jsou fakultou pravidelně odměňováni. Letos nejlepší pedagogy akademického roku 2019/2020 uvítal ve své pracovně děkan 1. LF UK prof. Martin Vokurka.

8758 

„Setkání s našimi nejlépe hodnocenými učiteli patří mezi ty nejpříjemnější pracovní povinnosti děkana. Naši studenti vysoce kladně hodnotili jejich přístup a já si takového ocenění, a hlavně jejich práce, velmi cením. Dobrým pedagogem se člověk málokdy narodí, je třeba na sobě stále pracovat. Za to jim velmi děkuji. Přeji všem učitelům, aby měli chuť učit a šířili tuto motivaci i mezi své kolegy,“ řekl při setkání děkan Vokurka.

Jedním z nejlépe hodnocených učitelů je také proděkan pro rozvoj fakulty a vnější vztahy 1. LF UK prof. Otomar Kittnar, který stál v roce 1999 u zrodu hodnocení výuky. „Tehdy před studijním oddělením stávala dřevěná urna, kam studenti hodnocení vhazovali v papírové formě. V současnosti se hodnocení vyplňuje elektronicky v SIS, a přestože to zatím není úplně uživatelsky dokonalé, velká spousta studentů zde hlasuje. Jako fyziolog jsem vždy studentům vysvětloval, že každý organismus, ať lidský, či akademický, funguje dobře, pokud má správně nastavené zpětné vazby. I setkání nejlépe hodnocených učitelů je takovou vazbou. Díky tomu je totiž zřejmé, že studenti nehodnotí výuku a její představitele nadarmo,“ uvedl prof. Kittnar s tím, že od nového akademického roku přejde fakulta na modernější verzi hodnocení. Stále je ale možné ohodnotit výuku letošního akademického roku, v SIS je hodnocení otevřeno do 31. 9. 2021. Ohodnoťte výuku i vy! 

 klu 


8759


8760