Pro ostatní studující, zaměstnance a členy klubu Alumni vznikla další databáze nabídky dobrovolnické pomoci.

Vážené studentky, vážení studenti,

v současnosti vzniká mnoho iniciativ pro organizování dobrovolnické pomoci, jak v rámci pomoci sousedům, tak i pro podporu poskytovatelům zdravotnických, sociálních či pečovatelských služeb.

Univerzita Karlova se také zapojila do této pomoci.

Studenti a studentky zdravotnických oborů se organizují pod hlavičkou svých studentských iniciativ již od začátku března, více informací můžete zjistit zde:

https://www.trimed.cz/chcipomoci/

Pro ostatní studující, zaměstnance a členy klubu Alumni vznikla další databáze nabídky dobrovolnické pomoci. Očekáváme, že by tito dobrovolníci mohli být k dispozici dle požadavků městských úřadů, poskytovatelů sociální či pečovatelské péče. Další možností je například péče o obyvatele v karanténě na kolejích UK, hlídání dětí, péče o klienty momentálně uzavřených denních stacionářů a podobně. Informaci o této nabídce dobrovolníků se snažíme dostat mezi poskytovatele služeb a očekáváme, že poptávka od institucí začne nabíhat postupně.

Prosíme, pokud máte čas a kapacitu v této náročné době pomoci druhým, zde je formulář pro evidenci vaší nabídky dobrovolnické pomoci (přihlášení je přes CAS):

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=2naS4DT5hkC_CIgWogQUov8Sg4EuKYNGsjNRzWmigrRUOEdVMEdMSVlDSldGOTZHMDNQRDA5NVQ0My4u

Dobrovolnickou činnost studentů a studentek nezdravotnických oborů koordinuje Centrum Carolina, kam se také můžete obracet se svými dotazy.

Dále si vás dovolujeme informovat o aktivitě Divadla Dvě na třetí ve spolupráci s iniciativou Sousedskapomoc.cz. Pokud máte možnost vyrábět ROUŠKY, na rektorátu Univerzity Karlovy funguje sběrné místo pro roušky na vrátnici Karolina, Ovocný trh 560/5. Jedná se o výzvu #darujrousku Divadlo Dvě na třetí a slouží k vybavení osob jako řidiči či strojvůdci a další, kteří dosud z kapacitních důvodů roušku nemají.

Děkujeme vám za vaši ochotu, za vaše nasazení a za vaši solidaritu s ostatními.

Za Centrum Carolina Šárka Vohlídalová

Mgr. Šárka Vohlídalová

UK Point – Centrum Carolina

Celetná 13, Praha 1

tel.: 224 491 896

mobil: 778 750 048

web: centrumcarolina.cuni.cz