Setkání klubu Alumni - prohlídka podzemí

Srdečně zveme všechny absolventy Jedničky a členy klubu Alumni 1. LF UK na již čtvrté podzimní setkání, které proběhne v sobotu 21. září 2019 od 14.00 v prostorách Psychiatrické kliniky a přilehlé „Kateřinské zahrady“.

6809

6767

Nejenže budete mít možnost setkat se s dalšími absolventy a zavzpomínat na studentská léta, nabízíme vám však také jedinečnou příležitost nahlédnout do podzemí pod Kateřinskou zahradou, kde se nacházejí legendami opředené prostory. Patrně každý z vás někdy slyšel o podzemní nemocnici VFN či bunkru s rozsáhlými chodbami, ale nejspíš málokdo z vás je skutečně viděl. Tři podzemní patra můžete poznat právě s námi!

Zavedeme vás také na prohlídku Psychiatrické kliniky, kde si můžete připomenout osobnost profesora Vladimíra Vondráčka, jenž stál u zrodu české psychiatrie, prohlédnout si pamětní desku Bedřicha Smetany nebo se dozvědět něco o elektrokonvulzivní terapii či magnetické stimulaci mozku a dalších unikátech.

6771

Pro zpříjemnění atmosféry nebude chybět ani hudební doprovod – kapela LF Funk složená z našich studentů anglické paralelky –, chutné občerstvení a dobré víno. Pro letošní rok jsme pro vás připravili také setkání nad kávou, kdy se budete moci dozvědět něco o její přípravě. Pro jedinečný chuťový i vizuální zážitek vám připravíme kávu s vaším portrétem :)

6770

O podrobnějším programu vás budeme informovat v příštím vydání newsletteru. Už teď se ale můžete registrovat na e-mailu: anna.jarmarova@lf1.cuni.cz

Těšíme se na vás!

Váš Alumni 1. LF UK