Studentka ergoterapie koordinuje pomoc samoživitelům

Již během první jarní vlny koronavirové epidemie jsem se rozhodla využít svůj volný čas k tomu, abych vypomáhala tam, kde jsem cítila, že je to třeba. Na rozdíl od mých přátel, kteří se rozhodli nabídnout pomocnou ruku v nemocnicích, jsem se přidala k iniciativě, za jejímž vznikem stojí Lucie Hyblerová, a k platformě Breakfaststory. Vznikla v únoru 2020 a původně dodávala snídaně připravené v sociálních podnicích do firem.

8601

Obědy potřebným

S vyhlášením nouzového stavu se koncept změnil a spustila se kampaň „Potěš obědem“. Podpořila 10 sociálních podniků tím, že jejich zaměstnancům se znevýhodněním byla nabídnuta spolupráce – a tak se začaly s dobrovolnickou pomocí rozvážet obědy zdarma seniorům a rodičům samoživitelům. Jak to funguje? Objednáte si jídlo, kterého se uvaří dvě porce – jedna bude dovezena vám, druhá, dle vaší volby, doputuje seniorovi či rodiči samoživiteli. 

Pomoc s příběhem 

Od března 2020 zde působím jako koordinátorka rozvozu obědů pro rodiče samoživitele. Komunikuji s neziskovými organizacemi, které nám dodávají klientelu. Znám osobní příběh každého z našich klientů a vím, že to nejmenší, čím jim můžeme v jejich životní situaci ulevit, je právě jedno teplé jídlo denně pro ně a jejich děti. 

Tran Hong Van, členka SPOT Prague