Aktuální newsletter

9410
9411
9406
Medialogy na 1. LF UK tentokrát na téma ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ V ČESKÉ REPUBLICE A NA 1. LF UK. JAK SI STOJÍME?

Obecně panuje shoda, že čeští stomatologové jsou velice kvalitní. Přesto ale máme v porovnání s vyspělými státy podle některých zubních lékařů u dospělých i dětí vyšší kazivost zubů, což je způsobeno především nedostatečnou prevencí. Přednosta Stomatologické kliniky 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prof. MUDr. René Foltán, Ph.D., ovšem upozorňuje, že stav dentálního zdraví našich občanů ve skutečnosti neznáme. „Mediálně uváděné výroky, že se péče zlepšuje, jsou pouze dohady. Poslední velká populační studie byla provedena již za minulého režimu a porevoluční výzkum se zaměřil pouze na úzkou skupinu sociálně slabé dětské populace.“

Podívejte se na video záznam Medialogů zde: www.lf1.cuni.cz/zubni-lekarstvi-v-ceske-republice-a-na-1-lf-uk-jak-si-stojime

foto: Veronika Vachule Nehasilová
9412
9407

ABSOLVENTI z roku 1972, PŘIJĎTE NA ZLATOU PROMOCI!

1. LF UK opět zve lékaře, kteří na 1. LF UK promovali v roce 1972 na slavnostní Zlatou promoci. Pojďte si užít slavnostní obřad k 50-ti letému výročí absolutoria společně!

Zlatá promoce se letos opět uskuteční ve Velké aule Karolina, na Ovocném trhu 5, a to v sobotu 23. dubna 2022 od 10.00.

Pokud v těchto letech promoval někdo z vašich přátel, známých či rodiny, určitě je o této akci informujte. Absolventi budou mít možnost společně znovu prožít nezapomenutelný okamžik ukončení studia, potkají své dávné spolužáky a také současné zástupce fakulty. Všichni zájemci se mohou registrovat na e-mail: olga.brazinova@lf1.cuni.cz. Tak budeme moci všem přihlášeným absolventům poslat další informace o průběhu a programu akce.

Těšíme se na setkání s vámi!
9412
9408

„ZÍTRA JE DNES.“ NERADA VĚCI ODKLÁDÁM

1. LF UK má od listopadu 2021 novou tajemnici, Ing. Terezu Lukášovou.

Přečtěte si v elektronické verzi našeho fakultního časopisu Jednička rozhovor o tom, čemu se věnovala před nástupem na fakultu a zda vidí prostor pro změny v řízení hospodaření fakulty, její vnitřní správě i chodu děkanátu 1. LF UK. Jak říká, jejím prvním dojmem z Jedničky bylo velké nasazení lidí ve vedení fakulty, což vnímá jako skvělý základ rozvoje každé organizace.

Celý rozhovor v Jedničce najdete zde: www.lf1.cuni.cz/zitra-je-dnes-nerada-veci-odkladam

foto: Veronika Vachule Nehasilová
9412
9409

Hrdí absolventi 1. LF UK

Prohlédněte si naši širokou nabídku propagačních předmětů s logem 1. lékařské fakulty UK. Zpříjemněte si ráno s naším hrnkem. Sháníte pracovní plášť? Pořiďte si náš s vyšitým fakultním znakem. Vámi vybrané zboží Vám rádi zašleme až domů nebo si ho můžete vyzvednout osobně v prostorách děkanátu.

Propagační předměty najdete na webu Alumni zde: www.alumni1lf.cz/e-shop

foto: Veronika Vachule Nehasilová